SEO Nedir ve Neden Gerekli?

SEO internet üzerinden hizmet, bilgi veya içerik üreten web sitelerin altın kuralı olarak karşımıza çıkıyor. Peki SEO Nedir? Bu başlık altında SEO terimini inceleyeceğiz.

SEO Nedir?

SEO kelimesinin açılımı “Search Engine Optimization” olarak belirtilmektedir. Peki bu ne demek? Bunun anlamı “Arama Motoru Optimizasyon” olarka ifade ediliyor. Google, Bing, Yandex gibi arama motoru hizmetlerinde, ilk sıralara çıkmak, kullanıcıya anında ulaşmak adına yapılan çalışmalara SEO diyebiliriz. Özetle toparlamak gerekirse, SEO çalışmaları oldukça kapsamlıdır. Bir çok hizmeti içinde barındırır. Genelde iç seo ve dış seo olarak 2 gruba ayrılmaktadır.    Kısaca SEO Çalışmaları Nelerdir?   Bu başlık altında kısaca, SEO hizmeti veren kişi veya kurumların ne gibi hizmetler verdiğinden bahsedelim.
  • Anahtar Kelime Analizi yapılır.
  • Sosyal Medya hesapları açılır.
  • Web sitesi optimizasyon işlemleri yapılır.
  • Özgün İçerik üretilir.
  • Link yapısı düzenlenir.
  • Strateji çalışması yapılır.
  • Rakip analizi yapılır ve raporlanır.
  • Web tasarımı optimizasyon yapılır.
  • Reklam çalışmaları yapılır.
Bunlar kısaca yapılan işlemleridir. SEO ‘da sürekli güncel kalmak gerekir.

SEO Neden Gerekli?

Bir web sitesinin SEO çalışmaları sonucunda, arama motorunda ilk sıralara çıkması hedeflenmektedir. Bu süreç oldukça zordur ve zaman alan bir durumdur. SEO çalışmaları dijital pazarlama sektöründe oldukça önemli bir yer etmektedir. Bir nakliyat firmanızın olduğunu düşünelim veya bireysel nakliyat işi yapıyorsunuz. Kadıköy bölgesinde bulunuyorsunuz. Web siteniz var. Bir kişi google arama motoruna “diyarbakır web tasarım” yazarak arama yapacaktır. Bu aramada Google ‘ın bu kullanıcıya sunduğu kaynaklarda gözükmek istemez misiniz? İstemelisiniz, çünkü siz bu işi yapıyorsunuz ve bu müşteri sizin olmalı. Burada çıkarmak istediğimiz sonuç şu olmalı, ben online olarak müşteriye hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmalıyım. Bunun çözümü de SEO uygulamaktır.

SEO Uygulaması

Eğer sunduğunuz hizmeti online olarak daha çok kişiye ulaştırmak istiyorsanız. Web dünyasında yerinizi almalısınız. SEO uygulayarak veya uzmanlardan destek alarak bu mecrada ilk sıralarda olabilirsiniz. Ehil Ajans SEO hizmetleri ile güncel ve lider kal…  

Diğer Bilgiler